Úvodní stránka > O VINAŘSTVÍ

O VINAŘSTVÍ

Vznik myšlenky vinařství Baraque se pojí s jedním all-inclusive pobytem v Egyptě. Tehdy jsme s údivem sledovali, jak obsluha u baru „vyrábí“ růžové víno tak, že slévá mizerné bílé s ještě horším červeným. Kladli jsme si otázku, zda jsme z osazenstva hotelu jediní, kdo se nad tím pozastavuje. Jak jsme byli vděční za čtyři „sedmičky“ našeho vína, které se nám vešly do hmotnostního limitu!

Vzhledem k tomu, že se naším sňatkem spojily dvě vinařské rodiny, byl k nápadu založit vlastní vinařství už jen krůček. Tehdy na naší svatební cestě jsme se shodli, že přece nezáleží na tom, jestli člověk vínu rozumí nebo ne – každý by měl pít dobré víno. Vždyť víno snad ani není alkohol, víno je životní styl.

Víno je také společník. Po vzoru velikána Karla Čapka jej charakterizujeme jako osobnosti.

„Potěšilo by mě, kdybych mohl ochutnat vína povahy vyrovnané a resignované. I šel bych do vinárny a řekl: „Pane vrchní, já bych rád víno – jak bych vám to řekl? – víno spíš vážné, žádného mladého fanfaróna a lehkomyslníka, ale víno zralé a zkušené, a přes to, víte, plné víry, optimismu a kuráže, víno, které se vyzná v umění, je sčetlé a zná kus světa, musí mít takovou jakousi tragičnost jako Beethovenovo adagio, ale taky trochu shovívavosti a drobet úsměvu.“

Ano, láska k vínu je bezpochyby charakterovým rysem, stejně jako pozitivní přístup k životu nebo víra v lidi. Pokud chcete svůj život žít a ne jenom nechat události, aby se vám stávaly, pokud s nadšením a zápalem pracujete, ale přesto se dokážete ve chvílích volna příjemně rozmazlovat, pak je jistě víno i vaším životním stylem.

Věříme, že v našem víně najdete právě to, co v něm hledáte – uvolnění, inspiraci, pocit příjemného luxusu či onu příslovečnou pravdu. My jsme do něj ze sebe vložili to nejlepší.