Úvodní stránka > PÍŠEME O VÍNĚ > PÁROVÁNÍ VÍNA A OBRAZŮ HANY MIKULENKOVÉ V BARAQUE WINE GALLERY

PÁROVÁNÍ VÍNA A OBRAZŮ HANY MIKULENKOVÉ V BARAQUE WINE GALLERY

Akademická malířka Hana Mikulenková představí své malby inspirované pobytem v tropech prostřednictvím jejich párování s víny vinařství Baraque. Každý obraz, který nese svůj příběh odrážející autorčin pobyt na Bali, bude doplněn vínem s osobností a komentovanou prohlídkou. Výstava Momenty, propojující umění malby a umění výroby vína, se uskuteční 13.8.2020 v 17. 00 hod v Baraque Wine Gallery ve Velkých Pavlovicích.

Hana Mikulenková se narodila ve Valašském Meziříčí v roce 1985. Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě absolvovala v roce 2011 v ateliéru malby a jiných médií u profesora Ivana Csudaia. Během studia absolvovala stáže v Brazílii, Řecku a Portugalsku. Poprvé na Bali odjela v roce 2017 během své dvouměsíční cesty po jihovýchodní Asii, poté v roce 2018 navštěvovala Institut umění v Denpasaru na Bali a v roce 2019 se tam vrátila tvořit na volné noze. V roce 2019 prezentovala své díla na výstavě v Sanuru, výstavu ji zaštítila Česká ambasáda v Indonésii. Momentálně autorka tvoří ve svém rodném Valašsku. „Vnímám moje malby jako výpovědi a zároveň miluju proces malby a její neustálé možnosti. Inspiruji se přírodou, její dynamikou a růstem, pozitivními barvami a světlem. Těším se na dialog mezi mými obrazy a diváky. Jsem ráda, že je můžu prezentovat právě na Jižní Moravě v takto přátelské atmosféře, spojit chutě umění a vína.” říká autorka.

Vinařství Baraque je mladé progresivní vinařství nacházející se ve Velkých Pavlovicích. Vinař František Machovský vyrábí vína ve třech řadách podle způsobu zpracování hroznů a prezentuje je jako osobnosti s lidskými charakteristikami. „Při výrobě vína přistupuji ke každému hroznu s respektem a vírou v jeho individualitu. Snažím se z vína dostat jeho maximální potenciál, aby vynikla jeho osobnost. Rád hledám drobné povahové odlišnosti typické pro konkrétní ročník nebo odrůdu, jímž se víno odliší od jiných, vysvětluje svoji filozofii vinař.

Jak spolu ladí malba a víno můžete zažít při vernisáží obrazů Hany Mikulenkové ve Velkých Pavlovicích ve čtvrtek 13. srpna 2020 od 17:00 hodin. Párování vín s obrazy zahrnující degustaci 5 přívlastkových vín lze na místě zakoupit za 200 Kč. Vstupné na výstavu je zdarma. Místa si rezervujte na e-mailu blanka@vinarstvibaraque.cz