Úvodní stránka > PÍŠEME O VÍNĚ > 3. dubna 2024 Listování s Lukášem Hejlíkem

3. dubna 2024 Listování s Lukášem Hejlíkem

Co by můj syn měl vědět o světě

Listování s Lukášem Hejlíkem - Co by můj syn měl vědět o světě

Novou sezónu u nás ve vinařství otevřeme kulturním zážitkem. Připravili jsme pro vás představení Co by můj syn měl vědět o světě s hercem Lukášem Hejlíkem.

Termín: 3. dubna 2024 od 18:30

Místo: Baraque pod Slunečnou, Velké Pavlovice

Účinkuje: Lukáš Hejlík

Vstupenky si můžete zakoupit v našem e-shopu, a to ve variantě s vinnou skleničkou („bezedná sklenička“ – po celý večer můžete ochutnávat vína z výběru pro volnou degustaci) nebo v nealko variantě pro děti, řidiče a zapřisáhlé abstinenty s limo – skleničkou („bezedná sklenička“ pro ochutnávání našich domácích limonád). 

Vstupenky

Nealko vstupenka s bezednou skleničkou pro degustaci limonád: 180 Kč k zakoupení zde>>.

Vinná vstupenka s degustační skleničkou pro celovečerní ochutnávky vybraných vín: 250 Kč k zakoupení zde>>.

Případně si můžete vstupenky koupit osobně u vinařovy ženy Lenky Machovské, tel. 776 823 694, lenka@vinarstvibaraque.cz.

Na co se můžete těšit?

Projekt LiStOVáNí představuje zajímavé knihy a nechává je ožívat na jevišti. Jde vždy přibližně o hodinové divadelní vystoupení, ve kterém je přenášen děj knihy, jazyk autora a atmosféra dané literatury na obecenstvo. Nejde o nějaké fanzinové čtení oblíbených pasáží, jde o dýchající představení s rekvizitami, kostýmy, hudbou, začátkem a koncem. 

Fredrik Backman (autor knihy Muž jménem Ove) v knize Co by můj syn měl vědět o světě vtipně stírá všechny úzkosti a nedostatky rodičů jednadvacátého století. Kniha plná upřímných obav a nepodmíněných vyznání lásky zasáhne srdce všech rodičů, a to dokonce i těch budoucích, potencionálních.

V cyklu LiStOVáNí knihu ztvárnil Lukáš Hejlík, který je nejen stejného věku jako Fredrik Backman, ale má i stejně starého syna. 

Sám autor Fredrik Backman o knize říká: „Tato kniha je především o snaze být dobrým rodičem. Protože chci, abys věděl, že jsem se vážně snažil úplně nejvíc, jak jsem uměl. Nikdo negooglil tolik jako já.

A co na to Lukáš Hejlík? „Ta ztracenost otců při nakupování! To, jak dětské hraní nemá logiku a jak se ji snažíte v pět ráno, když on vstane tak živě a vy tak mrtvě, najít, jak ji přímo vyžadujete! To, jak se snažíme být nejlepšími rodiči, a to, jak víme, že to nezvládáme. A nezvládneme.“