Úvodní stránka > PÍŠEME O VÍNĚ > BARAQUE VŠUDE ANEB POTKEJME SE V ROCE 2023

BARAQUE VŠUDE ANEB POTKEJME SE V ROCE 2023

Také v roce 2023 máme v plánu se s vámi potkávat co nejvíce. Ochutnat víno společně a slyšet vaši zpětnou vazbu patří totiž k té nejmilejší části naší práce. V tomto článku tedy budeme postupně doplňovat termíny akcí, na kterých se můžeme v tomto roce potkat. Zatím je to prvních pár akcí, které jsou na naší „domácí“ půdě, ale budeme přidávat, doufejme, i další, jak se nám bude dařit plánovat cesty za vámi.

Snad se nám konečně podaří zrealizovat to, co máme v hlavě už dlouho – oficiální představení nových vín a volnou ochutnávku všech vín v našem sortimentu. Rádi bychom vše spojili s nějakým kulturním programem, tak nám držte palce, ať vymyslíme něco hezkého! 

Každoroční jarní putování po otevřených vinných sklepech na Vrbici. Mezi nimi najdete i ten náš, který otevíráme jen právě v rámci akcí otevřených sklepů nebo letních služeb. Předprodej vstupenek by měl být spuštěn někdy na začátku února, více informací pak bude k nalezení zde.

Gruntovní vinný sklep v Bořeticích otevíráme v rámci všech akcí recesistické Svobodné spolkové republiky Kraví hora. Den otevřených sklepů patří už mezi tradiční akce, které se každoročně těší velké oblibě. Aktuální informace o akci (a také informace o spuštění předprodeje) můžete sledovat zde.

  • léto 2022 – Na Vrbicu pro opicu – Vrbice

Jakmile se vrbečtí vinaři usnesou na rozdělení letních služeb, hned vám dáme vědět, ve kterém termínu nás můžete v našem sklepě na Vrbici přepadnout. Už teď se na to těšíme!

  • Vinaři Vrbice otevírají své sklepy i v létě – a abyste nepadli horkem, koná se akce vždy v podvečerních a nočních hodinách. Atmosféra je nepřekonatelná! Předprodej lístků bude spuštěn pravděpodobně na přelomu května a června. Další informace i odkaz na předprodej pak najdete zde.

12.-13. srpna Svatovavřinecké noční otevřené sklepy – Bořetice

Svatý Vavřinec je jedním z patronů vinařů a tak není divu, že se bořečtí vinaři rozhodli oslavit jeho svátek tím, že otevřou dveře svých sklepů dokořán. Také tady se bude putovat mezi sklepy od pozdního odpoledne až do noci. Mimochodem, v tomto termínu lze přespat ve stanu v areálu letiště Kraví hory. Aktuální informace a spuštění předprodeje lístků si můžete hlídat zde.

Naše Vinná Galerie bývá jedním z razítkovacích míst Putování za burčákem po Modrých Horách a jinak tomu nebude ani letos. Zvolit si můžete trasu pro pěší či pro cyklisty, a než budou na této stránce zveřejněny podrobnosti, můžete si čas zkrátit reportáží z loňského ročníku.

  • Příležitostí pro první ochutnávku našich „koloušků“ je Putování za mladým vínem v Bořeticích. Právě tam vám rádi budeme povídat o tom, proč naše mladá vína nejsou jisrně čirá, a že mají svoje specifické kouzlo, které se nedá uchovat. Pro zakoupení lístků v předprodeji a detailní informace hlídejte tento odkaz.

Opička Emilka se stala maskotem Vinařů Vrbice a při příležitosti jejího svátku otevírají vinaři své sklepy, aby vám dali ochutnat (nejen) první ukázku z nové úrody. A protože vinné sklepy na Vrbici jsou maličké a v zimě se nedá počítat s ochutnáváním venku, je tato akce kapacitně omezená. Menší účast znamená, že máme víc času si s vámi o víně povídat. Už teď se na to těšíme! Předprodej lístků bude zahájen v druhé polovině září a o jeho spuštění i detailech akce bude spolek informovat zde.

A jestli davové akce nejsou pro vás? Od dubna do listopadu můžete naše vína ochutnat v rámci otevírací doby ve Vinné Galerii Baraque – vždy máme alespoň 10 vín po skleničce a nabídku pravidelně obměňujeme. Nabízíme rovněž možnost  individuální návštěvy našeho gruntovního vinného sklepa v Bořeticích. Termín si rezervujte na lenka@vinarstvibaraque.cz. Těšíme se na Vás!